Jesteś tutaj: Zadania publiczne / Koncert zespołu CONTRA MUNDUM

Koncert zespołu CONTRA MUNDUM

18 sierpnia 2018 roku, na terenach Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku, odbył się koncert zespołu CONTRA MUNDUM. Wydarzenie związane było ze zbliżąjącą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert był częścią większego projektu pod nazwą "Wakacje z Bohaterami", realizowanego przez Instytut Debaty Publicznej. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Jego Ekscelencja Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź. Partnerem wydarzenia był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku. Patronat medialny nad koncertem objęły: TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk S.A., Gdańsk Strefa Prestiżu. Projekt był dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 - 2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Wydarzeniem towarzyszącym koncertowi był konkurs "Wakacje z Bohaterami". W jego ramach uczestnicy reprezentujący różne grupy wiekowe będą mogli, w formie krótkiego nagrania filmowego, zaprezentować, kim są dla nich Bohaterowie Polski Niepodległej, a także wskazać ulubiony utwór patriotyczny.

Organizatorzy postawili sobie za cel szerokie włączenie mieszkańców regionu w świętowanie przez Polskę obchodów niepodległościowych. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, wspólnot akademickich, stowarzyszeń patriotycznych, działaczy Solidarności, organizacji kombatanckich, administracji publicznej oraz mieszkańcy Ziemi Pomorskiej.

Projekt ten wpisuje się w ogólnopaństwowe obchody rocznicowe, wzmacniając poczucie wspólnoty w oparciu otwartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową – wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka.