Jesteś tutaj: Strona główna / Pomorska Liga Debat - Debaty z Energią! (20.09.2018)

Pomorska Liga Debat - Debaty z Energią! (20.09.2018)

Mamy przyjemność poinformować, że w już najbliższym  czasie na obszarze całego Pomorza odbędzie się kolejny projekt edukacyjno-szkoleniowy realizowany przez Instytut Debaty Publicznej, a którego zwieńczeniem będzie największy turniej debatancki w naszym województwie pod nazwą: "Pomorska Liga Debat - Debaty z Energią!".

Sponsorem Głównym Projektu została GRUPA ENERGA!


Projekt realizowany będzie przez szkoleniowców i ekspertów Instytutu Debaty Publicznej dla uczniów szkół ponadpostawowych z województwa pomorskiego.

 "Pomorska Liga Debat - Debaty z Energią!" to cykl zajęć, które mają na celu wyposażenie uczniów pomorskich szkół średnich w kompetencje miękkie oraz promowanie postaw wolnościowych i patriotycznych wśród młodego pokolenia. Szczególny nacisk zostanie w nich położony na naukę sztuki wystąpień publicznych oraz poznanie podstaw i reguł debat oksfordzkich.

W czasie zajęć uczniowie poznają m. in. techniki antystresowe, zasady tworzenia argumentów w oparciu o klasyczne modele argumentacji. Poruszony zostanie także wątek przyszłego organizowania i uczestnictwa społeczności szkolnych w debatach oksfordzkich.

                                                                                                           SPONSOR GŁÓWNY PROJEKTU