Jesteś tutaj: Strona główna / Podsumowanie projektu "Gdańska Akademia Debaty" (29.12.2016)

Podsumowanie projektu "Gdańska Akademia Debaty" (29.12.2016)

W listopadzie oraz w grudniu bieżącego roku Instytut Debaty Publicznej podjął się realizacji kolejnego projektu z zakresu umiejętności miękkich, który został skierowany do gdańskiej młodzieży. W ramach podjętych działań odbył się cykl szkoleń i wykładów, w których uczestniczyło przeszło 120 osób, a także Finał Gdańskiej Akademii Debaty na Uniwersytecie Gdańskim.

Celem powstania Akademii było zwiększenie zainteresowania młodych ludzi debatami oraz rozwój kompetencji miękkich u młodego pokolenia. Zajęcia w ramach omawianego cyklu prowadzili dr Jarosław Och oraz Andrzej Skiba. Uczestnicy szkolenia mieli zaś okazję zaprezentować nabyte umiejętności podczas finału, w ramach którego odbyły się dwie publiczne debaty w formule oksfordzkiej. Warto nadmienić, że wystąpienia te oceniane były przez jury złożone z Mistrzów Polski Debat 2016.

W wydarzeniu uczestniczyło blisko 200 osób po stronie publiczności, w tym również goście specjalni m. in. gdańskie i wojewódzkie środowiska oświatowe, posłowie i samorządowcy ziemi pomorskiej, a także prezesi dużych podmiotów ze sfer gospodarczo - biznesowych. Nieobecni zaś mogli obejrzeć relację przygotowaną przez Telewizję Polską.