Jesteś tutaj: Strona główna / Turniej o Puchar Prezesa IPN w Sejmie! (21.06.2016)

Turniej o Puchar Prezesa IPN w Sejmie! (21.06.2016)

W dniach 17-18 czerwca br. w Sejmie RP odbył się finał Turnieju o Puchar Prezesa IPN, który został rozegrany w formule debaty oksfordzkiej. Ryzgrywki poprzedzone były eliminacjami lokalnymi, odbywającymi się w całej Polsce. W wyniku rywalizacji zwycięsko z turnieju wyszła drużyna VI LO w Gdyni, która nota bene uczestniczyła w szkoleniu przygotowującym do wystąpień, a prowadzonym w Gdańsku przez szkoleniowców Instytutu Debaty Publicznej. Warto podkreslić, że w trakcie finału funckej marszałka i eksperta debat pełnił Prezes Zarządu IDP - Andrzej Skiba.

W ostatnim czasie Instytut Debaty Publicznej zorganizował ponadto konferencję pt. "Lepsza debata - lepsza przyszłość", w której udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz, naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, a także przedstawiciele mediów. W ramach wydarzenia omówione zostały perspektywy rozwoju Instytutu w zakresie edukacji. Konferencja odbyła się 17 czerwca br. w Bibliotece Gdańskiej Państwowej Akademii Nauk.

W dniu 10 czerwca br. Instytut zorganizował ponadto debatę pt. "Czy demokracja w Polsce jest zagrożona", w której w charakterze interlokutorów wystąpili posłowie: Marcin Horała i Grzegorz Furgo. Debata odbyła się Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni i zgromadziła komplet publiczności!