Jesteś tutaj: Strona główna / Sukces gdynian w turnieju o Puchar Prezesa IPN w Sejmie! (21.06.2016)

Sukces gdynian w turnieju o Puchar Prezesa IPN w Sejmie! (21.06.2016)

W dniach 17-18 czerwca br. w Sejmie RP odbył się finał Turnieju o Puchar Prezesa IPN, który został rozegrany w formule debaty oksfordzkiej. Ryzgrywki poprzedzone były eliminacjami lokalnymi, odbywającymi się w całej Polsce. W wyniku rywalizacji najlepszą drużyną turnieju okazało się VI LO w Gdyni, z którym mieliśmy okazję pracować w ramach szkolenia przygotowującego do turnieju.

Wśród ekspertów finału nie mogło zabraknąć Prezesa Zarządu IDP - Andrzeja Skiby, który złożył młodym mówcom gorące gratulacje! 

W ostatnim czasie Instytut Debaty Publicznej zorganizował ponadto konferencję pt. "Lepsza debata - lepsza przyszłość", w której udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz, naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, a także przedstawiciele mediów. W ramach wydarzenia omówione zostały perspektywy rozwoju Instytutu w zakresie branży edukacyjnej i szkoleniowej. Konferencja odbyła się 17 czerwca br. w Bibliotece Gdańskiej Państwowej Akademii Nauk.

W dniu 10 czerwca br. Instytut zorganizował ponadto debatę pt. "Czy demokracja w Polsce jest zagrożona", w której w charakterze interlokutorów wystąpili posłowie: Marcin Horała i Grzegorz Furgo. Debata odbyła się Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni i zgromadziła komplet publiczności!