Ludzie

Andrzej SKIBA - Prezes Zarządu Instytutu Debaty Publicznej.
Absolwent kierunków prawo i politologia, obecnie doktorant i asystent w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, stypendysta Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego niemieckiego Bundestagu, komentator wydarzeń politycznych w lokalnych i ogólnopolskich mediach, laureat konkursu Komisji Europejskiej "Team Europe Goes Oxford".

Dlaczego wspieram debaty?
Uważam, że tak w Gdańsku, jak i w całej Polsce potrzebna jest lepsza tj. oparta o argumenty merytoryczne debata. Znakomitym narzędziem służącym propagowaniu tej idei jest debata oksfordzka. W pracy motywują mnie wyniki i szczere zainteresowanie młodych ludzi rozmową na wyższym poziomie.

 

Jakub WINIECKI- Wiceprezes Zarządu Instytutu Debaty Publicznej
Student Uniwersytetu Gdańskiego, zwycięzca Gdańskiej Ligi Debat 2015, Mistrz Polski Debat Oksfordzkich 2016, sędzia ogólnopolskich turniejów debat oksfordzkich, takich jak MPDO 2017, MPDO 2018, współorganizator oraz szkoleniowiec wielu projektów edukacyjnych np. Pomorska Liga Debat, Gdańska Akademia Debaty, Gdyńska Akademia Debaty.

Dlaczego wspieram debaty?
Większość konfliktów powstaje z powodu braku zrozumienia, czy też błędnej interpretacji drugiej strony. Dlatego tak ważne jest, abyśmy nauczyli się ze sobą rozmawiać - spokojnie, merytorycznie i z szacunkiem.
zwycięzca Gdańskiej Ligi Debat 2015, Mistrz Polski Debat Oksfordzkich 2016, sędzia ogólnopolskich turniejów debat oksfordzkich, takich jak MPDO 2017, MPDO 2018, współorganizator oraz szkoleniowiec wielu projektów edukacyjnych np. Pomorska Liga Debat, Gdańska Akademia Debaty, Gdyńska Akademia Debaty.

 

Dawid IMACH- Członek Rady Nadzorczej Instytutu Debaty Publicznej
Student Uniwersytetu Gdańskiego, Mistrz Polski Debat Oksfordzkich, zwycięzca pierwszej edycji Gdańskiej Ligi Debat, finalista Team Europe & the art of debate oraz ćwierćfinalista AMPDO. Juror ogólnopolskich i lokalnych turniejów debat.

Dlaczego wspieram debaty?
Jest to idealna forma poszerzania własnej wiedzy w szerokim zakresie tematów. Dodatkowo debaty niezależnie od formy dają ogromne pole popisu do rozwijania i doskonalenia własnych możliwość w zakresie pewności siebie oraz wystąpień publicznych. Co więcej jest to idealna możliwość do poznawania nowych ciekawych osób z całego kraju, które również zajmują się debatami, a z tytułu ciągłego rozwoju tej idei, takowych osób stałe przybywa.

 

Maciej LASKOWSKI- członek Rady Fundacji Instytutu Debaty Publicznej.
Finalista Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich z 2016. Obecnie student Elektroniki i Telekomunikacji na wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Filmowiec.

Dlaczego wspieram debaty?
Debaty są ważnym środkiem uświadamiania młodzieży (i nie tylko) czym jest dyskusja oparta na logicznych i spójnych argumentach.

 

Rafał ZBOINA – członek Rady Fundacji Instytutu Debaty Publicznej
Student pierwszego stopnia Filologii Angielskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Mistrz Polski Debat Oksfordzkich z 2016 roku, wraz z innymi osobami zaangażowanymi obecnie w działalność Instytutu.

Dlaczego wspieram debaty?
W mojej opinii debata publiczna, jak i same wstąpienia publiczne różnego rodzaju w Polsce wymagają poprawy jakości. Powinno się stawiać przede wszystkim na merytoryczność i siłę argumentów, a nie argumenty siły. Debaty oksfordzkie uczą tych elementów w praktyczny sposób i ciężko znaleźć lepsze narzędzie. Do pracy motywują mnie przede wszystkim pozytywne reakcje odbiorców i efekty w postaci dobrych debat.

 

Paweł GRZESIAK
Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, współzałożyciel i były Prezes Klubu Debat Oksfordzkich tamże  działającego. Dwukrotnie reprezentował swoją szkołę na Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu. Student prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Wraz z innymi działaczami Instytutu brał udział w I Akademickich Mistrzostwach Debat Oksfordzkich w Krakowie. Laureat XXI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ELSA Poland. W Instytucie zajmuje się prowadzeniem szkoleń oraz sędziowaniem lokalnych i ogólnopolskich turniejów.

Dlaczego wspieram debaty?
Uważam, że każdy powinien posiadać chociaż podstawowe zdolności retoryczne i nie obawiać się publicznych  przemówień, a właśnie debaty pozwalają skutecznie te cechy zdobywać i rozwijać. Ponadto bardzo pomagają  lepiej nauczyć się tego co należy oraz zdobywać nową, szeroką wiedzę z różnych dziedzin życia i nauki. Dlatego jestem też zwolennikiem wykorzystywania debaty jako innowacyjnego narzędzia edukacyjnego, niezależnie od szczebla edukacji.